Nakładka krojąca Thermomix

Nakładka krojąca Thermomix

Nakładka krojąca Thermomix to coś na co wszyscy czekaliśmy. Możliwości nakładki krojącej są naprawdę imponujące. Teraz szybko i łatwo pokroimy warzywa i owoce w kształt jaki lubimy. Ogórki w plasterki? Marchewka z jabłkiem starta na surówkę? Ziemniaki na placki ziemniaczane w drobnych paseczkach? Teraz już tak. Z nakładką oszczędzimy mnóstwo czasu i wysiłku związanego z ręcznym krojeniem lub tarciem składników, które teraz będą pokrojone szybko, łatwo i estetycznie. Thermomix z nakładką to jeszcze więcej możliwości przygotowywania pysznych, zdrowych posiłków łatwo i bez wysiłku.

☀️ Czerwcowa promocja ☀️

36 rat 0% na Thermomix – rata 179,30 zł

Thermomix® w białym lub czarnym kolorze

Do tego dwa wypasione prezenty: osłona noża miksującego 2.0 z funkcją obierania ziemniaków i innych warzyw oraz porcelanowe foremki z przykrywkami w dwóch wariantach białym i czarnym, dopasowanym do koloru urządzenia 🤍🖤

Jeśli chcesz odroczenie płatności aż do pół roku to tylko w kredycie standardowym 0,7% w skali miesiąca. Pierwszą ratę zapłacisz wtedy w październiku lub styczniu.

*Oferta ważna w dniach 14-30.06.2024 r. lub do wyczerpania zapasów. Kredyt 0% i prolongata nie łączą się.

Zadzwoń, napisz i zapytaj o szczegóły.
☎️ 506 058 838

💬 Zapytaj mnie o szczegóły.

Nakładka krojąca Thermomix składa się z pięciu elementów:

 • pokrywy,
 • pojemnika,
 • popychacza,
 • trzpienia
 • tarczy tnącej.
Nakładka krojąca Thermomix - zestaw

Co ważne, samo krojenie nie brudzi głównego pojemnika Thermomixa  – wystarczy wyjąć pojemnik i trzpień nakładki z naczynia miksującego.  Dzięki temu szybko można przejść do kolejnych etapów gotowania. Natomiast wszystkie elementy nakładki łącznie z tarczą krojącą można myć w zmywarce.

Tarcza tnąca posiada z dwóch stron niezwykle ostre wypustki, dzięki którym można uzyskać 4 różne rodzaje krojenia: cienkie plastry, grube plastry, cienkie paski i grube paski. Kompaktowy rozmiar tarczy umożliwia jej praktyczne i bezpieczne przechowywanie w pokrywie nakładki krojącej. W menu urządzenia pojawiły się dwie nowe funkcje: tarcie i krojenie, które pomagają w korzystaniu z nakładki krojącej. Na platformie Cookidoo pojawiły się nowe kolekcje, w których wykorzystana została nakładka krojąca: Słodkie potrawy (10 przepisów), Gorące potrawy (20 przepisów), Zimne potrawy (25 przepisów).

Marta i nakładka krojąca Thermomix

Zobacz podstawowy zestaw Thermomix.

Nakładka krojąca Thermomix może być używana w modelach TM6 i TM5 Thermomixa.

Jak działa nakładka do krojenia Thermomix? 

Obsługa nakładki Thermomix jest bardzo prosta i intuicyjna. Wraz z zakupem otrzymasz szczegółową instrukcję obsługi nakładki krojącej. Nakładka krojąca posiada dwustronną tarczę tnącą, która została specjalnie zaprojektowana do krojenia na 4 sposoby. 

Strona 1 tarczy tnącej,  z ciemnoszarym środkiem, posiada podłużne wytłoczenia do krojenia w plastry. Służy do krojenia w plastry cienkie lub grube – zależy jakich potrzebujesz. Pokroisz w plastry zarówno owoce jak i warzywa np. ziemniaki na gratin, zapiekankę, buraki gotowane na carpaccio, twarde kiełbasy np. salami czy kabanosy, twardy ser, bakłażany, dynie, jabłka na szarlotkę, pomidory, marchewkę, seler, cebulę,pieczarki, ogórki na mizerię i wiele innych.

Nakładka krojąca strona 1

Strona 2 tarczy tnącej, z jasnoszarym środkiem, posiada podłużne tłoczenia podobne jak w zwykłej ręcznej tarce. Służy do tarcia na cienkie lub grube paski. Pokroisz w paski przeróżne warzywa np. ziemniaki na placki ziemniaczane, bataty, marchewkę, pietruszkę, buraki, dynię, cukinię, seler i wiele innych. 

Strona 2 tarczy tnącej Thermomix

Plusy nakładki krojącej Thermomix

Nakładka krojaca Thermomix ma niewątpliwie wiele plusów, które przemawiają za jej zakupem. Największe zalety nakładki krojącej Thermomix:

 1. precyzja krojenia i tarcia – wszystkie składniki są jednakowej grubości co wpływa na estetykę przygotowywanych potraw 
 2. szybkość – bez wysiłku, bez otartych palców przygotujesz pyszne i zdrowe dania
 3. wygoda i czyste naczynie miksujące – nakładka krojąca Thermomix została tak zaprojektowana, że wszystkie krojone lub tarte składniki wpadają do pojemnika – naczynie Thermomixa pozostaje czyste
 4. kompaktowe i bezpieczne przechowywanie – tarczę chowasz w pokrywie, a pokrywę w pojemniku nakładki
 5. szybkie mycie – wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą
 6. zdrowe jedzenie – dzięki nakładce do krojenia Thermomix bez wysiłku przygotujesz warzywa na sałatkę, na przetwory, owoce do ciasta 
 7. wygoda – nie musisz już składników trzeć czy kroić ręcznie 

Co pokroimy w nakładce krojącej?

 • Surowe owoce i warzywa 
 • Pieczarki
 • Gotowane buraki
 • Twardy ser
 • Twarde wędliny np. suche kiełbasy

 Minusy nakładki krojącej Thermomix

Zapewne znajdziemy wady nakładki krojącej Thermomix. Największymi minusami nakładki Thermomix są:

 1. stosunkowo wysoka cena
 2. mała dostępność 
 3. dla niektórych pojemnik nakładki krojącej jest zbyt mały

Czego nie pokroimy w nakładce krojącej?

 • Czekolady – może zablokować tarczę, bo jest zbyt twarda
 • Jajek – będą się przyklejały do tarczy
 • Świeżych i gotowanych kiełbas  – są za miękkie i nie będą pokrojone estetycznie
 • Mrożonych warzyw i owoców
 • Miękkich warzyw i owoców
 • Miękkiego sera

Trzeba zwrócić uwagę aby drobne składniki, takie jak pieczarki lub truskawki, ułożyć w podajniku, przytrzymać popychaczem i dopiero wtedy uruchomić funkcję Thermomixa. Po zakończeniu pracy zatrzymać silnik i ewentualnie powtórzyć czynność, wkładając do podajnika kolejną partię składników.

Ile kosztuje nakładka krojąca?

Nakładka do Thermomixa kosztuje 499 zł. Cena nakładki krojącej może nie jest niska, ale naprawdę warto ją mieć gdyż ułatwia pracę w kuchni i jeszcze pełniej pozwala wykorzystać urządzenie Thermomix.

Gdzie kupić nakładkę krojącą?

Zastanawiacie się gdzie kupić nakładkę  krojącą Thermomix aby mieć pewność, że nie jest to podrobiony zamiennik? Najlepiej postawić na oryginalną nakładkę krojącą  i kupić ją w oficjalnym sklepie internetowym Vorwerku. 

Możesz też zapytać przedstawiciela handlowego Vorwerk o promocję – czasami nakładka krojąca znajduje się w katalogu prezentów (voucher na zakup nakładki krojącej z dopłatą)  lub jest dołączana do zakupu Thermomixa.

Czyszczenie nakładki krojącej

Czyszczenie nakładki krojącej jest bardzo proste – wystarczy umyć ją pod bieżącą wodą. W razie potrzeby można użyć do mycia szczotki. 

Nakładka do krojenia Thermomix jest przystosowana do mycia w zmywarce, ale raczej nie jest to zalecane, aby przedłużyć ostrość i żywotność noży.

Test nakładki krojącej – zobacz live na FB

Nakładka krojąca Thermomix w oficjalnym sklepie Vorwerk
Autor Marta GmyrekMarta GmyrekAutor bloga MixMarty.pl

Jestem przedstawicielem handlowym Vorwerk Polska / Thermomix od ponad 9 lat. Moją pasją jest gotowanie i kocham dzielić się z innymi moją miłością do dobrego, zdrowego jedzenia, ponieważ wiem, że właściwa dieta pozwala cieszyć się życiem na maksa.
Zapraszam do kontaktu!