Pomarańcze w syropie goździkowym w Thermomix

Pomarańcze w syropie goździkowym w Thermomix

Czy już próbowaliście pomarańcze w syropie goździkowym? Jeśli nie, to łapcie to pyszne aromatyczne rozgrzewające cudo. Dla mnie idealne są do zimowej herbaty. A może jako słodki prezent? Aby je przygotować w Thermomix, potrzebne będą następujące składniki:

  • 2 – 3 pomarańcze
  • 8-10  goździków
  • 150 g soku z cytryny
  • 250 g cukru
  • 250 g wody

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pomarańczy. Należy je sparzyć wrzątkiem, dokładnie umyć i pokroić na cienkie plasterki. Następnie, ułożyć je w koszyczku..

Kolejnym krokiem jest przygotowanie syropu goździkowego. W tym celu, należy wlać do  naczynia miksującego Thermomix wodę, sok z cytryny, dodać cukier oraz goździki.

Następnie należy w naczyniu umieścić koszyczek z pomarańczami i ustawić 10 min/100st/obr.2. Pozostawić wszystko w naczyniu do przestygnięcia na ok. 15 minut.

Na końcu, należy całość przełożyć do wyparzonych słoików i zakręcić. Po wystygnięciu jest gotowa do podania. Mogą być podawane jako deser lub dodatek do grzańca, kawy czy herbaty. Smacznego!

Przepis na platformie Cookidoo

Pomarańcze w syropie goździkowym – film

Autor Marta GmyrekMarta GmyrekAutor bloga MixMarty.pl

Jestem przedstawicielem handlowym Vorwerk Polska / Thermomix od ponad 9 lat. Moją pasją jest gotowanie i kocham dzielić się z innymi moją miłością do dobrego, zdrowego jedzenia, ponieważ wiem, że właściwa dieta pozwala cieszyć się życiem na maksa.
Zapraszam do kontaktu!