Od 2024 roku cena Thermomix wzrośnie i będzie wynosić 6455 zł. To ostatni moment, aby skorzystać z oferty w starej cenie!
Thermomix zestaw

Zestaw Thermomix TM6

Zestaw Thermomix TM6 składa się z naczynia miksującego z nożami, pokrywy, czyli osłony przed rozpryskiwaniem wraz z miarką, kopystki, Varomy z wkładem i pokrywą, motylka i koszyczka. Do zestawu można także dokupić osłonę noża miksującego, nakładkę krojącą i torbę do przenoszenia urządzenia. Wszystkie akcesoria Thermomix można myć  w zmywarce.

Jakie elementy składają się na zestaw Thermomix?

Thermomix kopystka

Kopystka

to podstawowe akcesorium składające się na zestaw Thermomix i służy do mieszania produktów w naczyniu miksującym i do opróżniania naczynia. Tylko kopystki można używać do mieszania składników w naczyniu miksującym w trakcie pracy Thermomixa (przez otwór w pokrywie – wkładamy ją od góry pokrywy). Jej kapturek ochronny chroni zabezpiecza ją przez nożem miksującym. Można jej używać podczas gotowania, mieszania i siekania, jeśli jest taka potrzeba.

Kopystka posiada specjalny haczyk, którym bezpiecznie można wyjąć z naczynia miksującego gorący koszyczek. Haczyk kopystki zaczepia się w wycięciu, które znajduje się w koszyczku.

Kopystką też można kroić i formować ciasto, nacinać bułki czy chleb.

Thermomix miarka

Miarka

to akcesorium, którym zamykamy pokrywę. Miarka zapobiega utracie ciepła, wydostawaniu się składników z naczynia miksującego podczas gotowania czy rozdrabniania i redukuje hałas. Jest idealnie dopasowana do pokrywy i można ją zdjąć razem z nią. Ma także „nóżki”, które pozwalają podczas pracy Thermomixa wlewać na pokrywę wodę lub olej bez zatrzymywania urządzenia. Można również do oddzielania białka od żółtka. Wystarczy rozbić jajko na pokrywie – białko spłynie do naczynia, a żółtko zostanie. Sprytne co? Służy również do odmierzania cieczy – posiada oznaczenia 100 ml i 50 ml.

Thermomix pokrywa

Pokrywa

to akcesorium, które posiada specjalną uszczelkę gwarantującą bezpieczeństwo, szczelność i łatwość utrzymania w czystości. Pokrywa podczas pracy urządzenia automatycznie jest blokowana z naczyniem miksującym. Pokrywa musi być na naczyniu zawsze pod czas pracy Thermomixa – na nią możemy nałożyć miarkę, koszyczek, Varomę lub osłonę przed rozpryskiwaniem.

Osłona przed rozpryskiwaniem Thermomix

Osłona przed rozpryskiwaniem

to akcesorium, które przykrywa naczynie miksujące Thermomix TM6 podczas gotowania w wysokiej temperaturze (powyżej 120 stopni – smażenie, brązowienie, karmelizacja) i umożliwia bezpieczne wydostawanie się pary podczas pracy w wysokich temperaturach.. Zapobiega rozpryskiwaniu tłuszczu lub płynu. Osłonę umieszczamy na pokrywie zamiast miarki – zostaje zablokowana podczas pracy razem z pokrywką.

Thermomix koszyczek

Koszyczek

to akcesorium służące do gotowania ryżu, mięsa, jajek, kaszy i warzyw w wysokiej temperaturze wewnątrz naczynia miksującego. Jego pojemność to 1,4 litra, a więc całkiem sporo. Jednorazowo można w nim gotować nawet 350g ryżu. Koszyczka używam również jako sitka. Gorący koszyczek wyciągamy kopystką – specjalny haczyk na kopystce pozwala bezpiecznie wyjąć go z naczynia. Koszyczka używacz często jako sitka.

Thermomix motylek

Motylek

to akcesorium do ubijania piany z białek, bitej śmietany, robienia masła, serka typu almette, mas, a także budyniów i sosów. Ważne, aby z motylkiem nie przekraczać maksymalnych obrotów 4.

Thermomix varoma

Varoma

to 3-częściowe akcesorium do gotowania na parze. Można w niej gotować ryby, mięso, warzywa, kluski na parze, a nawet chleb, bułki czy babki. Na Varomie zrobimy różnego rodzaju wędliny: kiełbasę, schab, filet, szynkę, a także serniczki w słoikach, omlet, shakshukę, gołąbki i wiele innych potraw. Varomę możemy także używać jako sito, i wyparzać w niej butelki, smoczki dla dzieci.

Zobacz co potrafi Varoma

Thermomix książka proste pomysły

Książka Proste pomysły

książka jest dołączona do każdego Thermomixa TM6 w wersji papierowej i elektronicznej/ Zawiera 212 przepisów na każdy dzień. Znajdziesz w niej przepisy wegetariańskie, przepisy podstawowe jak koncentraty bulionów stanowiące bazę do gotowania zup, sosów, gulaszu, jak zrobić cukier puder, ketchup, jogurt, masło, majonez, mąki oraz przepisy na torty, desery, pełne obiady, dodatki do pieczywa i przetwory. Dodatkowo w książce znajduje się wiele porad dotyczących gotowania w urządzeniu Thermomix i wskazówek jak praktycznie i wygodnie urządzić się w kuchni.

Zestaw Thermomix Cookidoo

Cookidoo

Dostęp do platformy z przepisami Cookidoo na 6 miesięcy. Cookidoo to skarbnica przepisów i pomysłów na gotowanie z wykorzystaniem urządzenia Thermomix. W tym momencie znajdziesz tam 5688 przepisów zebranych w 460 tematycznych kolekcjach.

Więcej o platformie Cookidoo

Autor Marta GmyrekMarta GmyrekAutor bloga MixMarty.pl

Jestem przedstawicielem handlowym Vorwerk Polska / Thermomix od ponad 8 lat. Moją pasją jest gotowanie i kocham dzielić się z innymi moją miłością do dobrego, zdrowego jedzenia, ponieważ wiem, że właściwa dieta pozwala cieszyć się życiem na maksa.
Zapraszam do kontaktu!